Katarzyna Kledzik-Balicka, radca prawny

Katarzyna Kledzik–Balicka

Radca prawny


W 1997 r. Skończyłam Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2005 r. pracuję jako radca prawny i prowadzę własną kancelarię. Ukończyłam Szkołę Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie.

Kim jestem

Specjalizuję się w sprawach rodzinnych oraz z zakresu obrotu nieruchomościami, a także doradzam organizacjom pozarządowym instytucjom i podmiotom gospodarczym.
Od wielu lat jestem związana z organizacjami pozarządowymi. Od 2004 r. jestem kierownikiem działu prawnego Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu.

Co robię

Jako radca prawny doradzam i reprezentuję klientów przed sądami i urzędami . Ponadto współpracuję z zagranicznymi organizacjami zajmującymi się ochroną praw dzieci. Jestem przedstawicielem amerykańskiej organizacji adopcyjnej w Polsce posiadającym rekomendację MPiPS.
Prowadzę szkolenia i seminaria dla słuchaczy szkół wyższych w Poznaniu oraz urzędów i instytucji z zakresu podstaw prawa rodzinnego, mediacji oraz podstaw prawnych funkcjonowania NGO.
Znam język niemiecki i angielski.